RODZAJE SEKT CZ.1

SEKTYRODZAJE SEKT SEKTY NA SWIECIE I W P...RODZAJE SEKT CZ.1
 
offline DANIA
administrator
T:1 P:1
Dodany: 2009-12-03, 22:53:02

ŚWIĄTYNIA SŁOŃCA - założona w Stanach Zjednoczonych przez Pauline Sharpe, która twierdziła, że duchy przekazują jej orędzia, w których informują ją o przyszłych losach świata. Założycielka przyjęła imię Nada Yolanda, współtworzyła sektę Wzniośli Mistrzowie. Jej rzekome objawienia uznają też członkowie sekty Powszechny i Triumfujący Kościół. Świątynia Słońca jest sektą apokaliptyczną, zwiastującą i czekającą na rychły koniec świata. 48 członków Zakonu Świątyni Słońca w Szwajcarii popełniło zbiorowe samobójstwo, gdy przepowiednie guru o końcu świata nie sprawdziły się.

RODZINA (znana czasem pod nazwą Rodzina Miłości) – założona w USA w latach 60. naszego wieku przez Davida Berga. Sekta apokaliptyczna zwiastująca rychły koniec świata. Jej członkowie uważają pisma swojego guru za natchnione przez Boga. Obowiązuje ich absolutna dyscyplina względem guru. Słynny stał się proceder „połowów dla Pana”. Sekta wysyłała na ulice młode kobiety (często nieletnie), które poprzez prostytucję miały pozyskiwać nowych adeptów i zdobywać fundusze na działalność sekty. Sekta zajmowała się też handlem dziećmi urodzonymi z tych kontaktów. Rządy wielu państw i Parlament Europejski uznały Rodzinę za sektę niebezpieczną. Obecnie liczy ona kilka milionów wyznawców. Na Zachodzie oskarża się ją o uprowadzanie, molestowanie i wykorzystywanie seksualne dzieci, propagowanie kazirodztwa i produkcję filmów pornograficznych. W wielu państwach działalność sekty jest zabroniona.
W Polsce działa pod nazwą Wspólnota Niezależnych Zgromadzeń Misyjnych „Rodzina” i posiada przynajmniej dwa ośrodki: w Piasecznie i Karpaczu. „Działalność tej sekty – głosi raport BBN – łączona jest z tajemniczymi zaginięciami i uprowadzeniami ludzi młodych zarówno na terenie Polski, jak i w innych państwach. W Polsce prowadzi ona szeroką działalność propagatorską, (...) a także werbunkową głównie w szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, proponując usługi w zakresie nauczania języków obcych oraz pogadanek na tematy zapobiegania narkomanii i AIDS. Każdy, kto nawiąże kontakt z grupą nakłaniany jest do opuszczenia rodziny.
Członkowie są odizolowywani całkowicie od swych rodzin i przyjaciół, przebywają w ośrodkach sekty na terenie kraju tylko czasowo, skąd pod zmienionymi nazwiskami wyjeżdżają za granicę, gdzie są wynaradawiani, aby po latach powrócić do kraju jako całkowicie posłuszni przywódcy sekty. (...) Żaden z jej członków nie pracuje zawodowo”.

 
offline trino
T:0 P:1
Dodany: 2012-04-30, 19:56:11

Szkoda, że nie kontynuowano, jest ich znacznie więcej.

generalnie uważać trzeba i na ”bombardowanie miłością”, na finanse oraz brak możliwości krytycznego podejścia (do doktryny jak i do guru).

 
offline RTMeble
T:0 P:1
Dodany: 2013-03-04, 15:03:04

Bardzo ciekawy temat...choć ryzykowny.http://www.rtm-meble.pl/

Liczba wyświetleń: 8685
Oglądasz posty 1-3 z 3
 
Nazwa forum:
SEKTY
Opis forum:
CZYM SA?JAKIE SĄ?JEDNYM SŁOWEM WSZYSTKO O SEKTACH !!!WEJDZ I ZOBACZ SAM!!!
Kategoria forum: Religia
Liczba użytkowników: 1
Odwiedzin dziś (łącznie): 8 (52256)
Postów: 1604 / Tematów: 1602
Ostatnio dołączyli do forum:
 
Najaktywniejszy użytkownik:
Tematów: 1 / Postów: 1
Ostatnio aktywne tematy:
Rofbnsp
Rofbnsp
(5 minut temu)
Rof94eo
Rof94eo
(12 minut temu)
Rofnvkt
Rofnvkt
(18 minut temu)
Rofxm88
Rofxm88
(25 minut temu)
Rofi69c
Rofi69c
(33 minuty temu)
Użytkownicy forum
Administracja forum: Brak uprawnień
Użytkownicy forum: Brak uprawnień